Warsztat Jogi z Renią Depciuch

Ashtanga Yoga Metoda Tristhana & Dragon Dance& Yin Yoga

Praktyka Yogi według metody Ashtanga Vinyasa Yoga polega na łączeniu pozycji asan w ustrukturalizowaną sekwencję, w której oddech i stały punkt skupienia wzroku jest tak samo ważny jak ruch. „Vinyasa” to asany połączone w jedną całość, w sekwencję , w której istotną rolę odgrywają asany te poprzedzające i następujące po tej kluczowej. Głęboki oddech i tępo wykonywania asan pomaga krwi prawidłowo krążyć w organizmie, tym samym kreując ciepło potrzebne do stworzenia efektu detoksykacji. Vinyasa jest system łączącym ruch z oddechem. W cyklu Powitania Słońca znajduje się w sumie dziewięć vinyas. W pierwszej vinyasie robimy wdech i unosimy ręce do góry, w drugiej wydech i pochylamy się do przodu kładąc ręce na podłodze tuż obok stóp.
Metoda Tristhana w sanskrycie, określa trzy miejsca koncentracji uwagi podczas codziennej praktyki: oddech, asany i dristhi. Kiedy wszystkie trzy aspekty są praktykowane jednocześnie metoda Tristhana w naturalny sposób przekształca fizyczną praktykę w medytację w ruchu.

Praktykując Jogę Asztanga czy inny Styl Yang Jogi dobrze jest ją zrównoważyć energią księżycowa Yin. Taniec smoka i połączenie YinYasy to sekwencje zaprojektowane aby łagodzić bóle szczególnie w dolnej linii kręgosłupa. Seria niekonwencjonalnych asan wydłuża kręgosłup w dwóch kierunkach. Podczas praktyki pielęgnujemy i podkreślamy naturalne krzywizny kręgosłupa nie zapominając o wariancie tylnego pochylenia miednicy. Subtelne wygięcia do tyłu angażują i rozluźniają mięśnie brzucha. Micro-skręty budowane są na płaszczyźnie strzałkowej kręgosłupa, co wspomaga produkcję mazi stawowej i amortyzację kręgów. Na warsztacie będziemy praktykować kompleksowy zestaw asan przełamując ukierunkowaną rutynę, sztywną konstrukcję na rzec inspirujących postaw i vinyas. Kolejna odsłona Taniec Smoka. Szkielet tej Vinyasy jest praktycznie taki sam ale w zależności od dnia, i nastroju można go modyfikować do własnych potrzeb.

Renia Depciuch – z wykształcenia filozof, z powołania artystka, z przekonania nauczycielka jogi.
Jej fascynacja Asztanga Yoga i filozofią wschodu to wypadkowa jej wcześniejszych zainteresowań. Absolwentka Uniwersytetu w Katowicach z tytułem magistra filozofii.
Renia rozpoczęła praktykę Yoga Asztanga z silnym zakorzenieniem w metodzie jogi Jyengara i sztukami walki, które uprawiała przez wiele lat. Obecnie stara się łączyć sztukę byciem kreatywną artystką z fascynacją malarstwem, rzeźbą i praktyką jogi. Jej maksyma to: aby móc pomagać innym, musisz najpierw potrafić pomóc samemu sobie.
Yoga Asztanga wpłynęła i odmieniła jej praktykę, ale przede wszystkim pogłębiła wdzięczność wobec unikalnego wyzwania jakim jest joga. Pełna sił i inspiracji postanowiła się tym podzielić.
Renia kontynuuje swoją praktykę u wielu zagranicznych nauczycieli, przez ostatnie lata mieszkała w Tajlandii, gdzie uczyła się masażu tajskiego.
Można ją znaleźć na stronie www.reniayoga.com

Zapisy:
U Anny Golatowskiej- Polańskiej tel.600 475 641; e-mail:agg3@wp.pl