Warsztaty w Wilczej Chacie

Jogujemy nie tylko na sali…

Systematycznie jeździmy na warsztaty jogi do Wilczej Chaty w Berezce. Podczas warsztatów świadomie łączymy ruch z oddechem.  Ciało, oddech i umysł są ze sobą ściśle zwiane – zmiana jednego z tych elementów odbija się na pozostałych. Oddychanie stanowi pomost łączący ciało i umysł. Pracujemy więc nad tym, aby podczas przyjmowania określonej pozycji nasz umysł koncentrował się na sposobie oddychania pasującym do tego określonego ruchu. Oddychanie staje się wtedy świadomym i spokojnym procesem, który zapewnia  praktykującemu poczucie komfortu i przyczynia się jednocześnie do pogłębiania asanowej praktyki.

W Wilczej Chacie kucharzy Paweł. Przygotowywane przez niego wegetariańskie menu jest dopracowywane co do najmniejszego szczegółu. Jemy więc niestandardowo i pysznie!

Poziom zaawansowania nie jest istotny, bowiem każdy pracuje na miarę swoich możliwości. W mojej opinii poziom zaawansowania to uważność w praktyce – zaawansowanym jest więc każdy, kto praktykuje świadomie niezależnie od tego jak wysoko podnosi nogę podczas czy też wygina ciało podczas praktyki. 

Wilcza Chata jest miejscem magicznie kolorowym, pięknym o każdej porze roku.

Znajdujemy spokój w otaczającym nas krajobrazie oraz zasypiamy w ciszy, z dala od hałasu i zgiełku. A spokojny, błogi sen jest tak naprawdę lekarstwem na wszelkie dolegliwości zarówno ciała, jak i duszy.